O Nas

Purelemons to nowoczesny sklep internetowy z niszowymi kosmetykami organicznymi i naturalnymi dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

"Pure", czyli czystość, nieskazitelność naszych kosmetyków, "Lemons" symbol mocy jaka drzemie w naturze- cytrynach, liczne witaminy, minerały ale co najważniejsze właściwości lecznicze i oczyszczanie organizmu. 

Jesteśmy miłośnikami życia zdrowo i zgodnie z naturą, wyznawcami idei slowlife, czyli mniej a lepiej. Purelemons powstało z głębokiej chęci uświadamiania o wyższości kosmetyków organicznych nad syntetycznymi i zachęcania do detoxu, zrezygnowania z chemii na korzyść naturalnych rozwiązań. 

Obecnie przeciętna kobieta używa kilkunastu produktów kosmetycznych dziennie, finalnie "wcierając" w siebie dziesiątki a nawet setki składników chemicznych, m. in. sztucznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych, parabenów, PEG-ów, SLS, SLES, silikonów i substancji ropopochodnych. 60 % tego co stosujesz na skórę dostaje się do krwioobiegu, wpływa nawet na rozwój płodu i przenika do mleka matki. Dlatego tak ważny jest wybór naturalnych kosmetyków, w szczególności dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

Produkcja kosmetyków na skale globalną wymusiła masowe stosowanie syntetycznych zamienników naturalnych składników, które to są znacząco tańsze i szybsze w pozyskaniu. Szokującym jest, iż większość z nich jest szkodliwa dla naszego organizmu, powodując wypryski i ciągłe stany trądzikowe, łupież, wypadanie włosów, zaburzenia miesiączkowania, potencji, problemy z zajściem w ciąże i jej utrzymaniem, zaburzenia hormonalne a nawet zachorowania na raka. 

Purelemons oferuje jedynie wysokiej jakości, bezpieczne i skuteczne kosmetyki, które zawierają naturalne oleje, ekstrakty i olejki eteryczne pochodzenia roślinnego, z czego większość pochodzących z upraw ekologicznych. Dzięki temu możliwości wnikania do skóry są dużo większe niż produktów chemicznych. Nasze kosmetyki nie zawierają chemicznych środków konserwujący, barwników, syntetycznych substancji zapachowych, parafin, silikonów, parabenów, SLA, SLES, PEG i składników ropopochodnych. 

Wybierają nasz sklep masz gwarancje prawdziwych naturalnych kosmetyków, wyselekcjonowanych i sprawdzonych. Ich skuteczność, zapach i biozgodność ze skórą sprawi, że nie wrócicie już do tradycyjnych kosmetyków.

Nie będziemy ustawać w poszukiwaniu dla Was co raz to nowszych, lepszych i bezpieczniejszych produktów z kraju i ze Świata oraz w doskonaleniu funkcjonalności naszej strony. 


Zapraszamy do zakupów.


Zespół Purelemons