• gabka silk
  • gabka silk

Naturalna Gąbka Morska Silk Mała

2-3 dni

Purelemons

15.00 PLN
Naturalna miękka gąbka morska do demakijażu oraz mycia twarzy wydobyta z dna oceanu jest całkowicie bezpieczna i biodegradowalna. Dodatkowo jej wytrzymałość jest kilkukrotnie większa od zwykłej gąbki, ponieważ jest ona odporna na działanie chemikaliów oraz zdolna do samooczyszczenia. Dzięki swojej unikalnej strukturze milionów połączonych ze sobą otwartych mikrokanalików gąbka morska nie utrzymuje w sobie żadnych siedlisk bakterii i jest hipoalergiczna. Gąbka morska idealnie nadaje się do naturalnej codziennej bezpiecznej pielęgnacji i demakijażu, a nawet została nawet okrzyknięta skarbem Morza. Ma działanie oczyszczające, subtelnie złuszcza naskórek, a regularnie stosowana wywołuje efekt świeżej i promiennej cery oraz poprawia jej kondycje i stymuluje układ krążenia. Gąbka też odblokowuje pory, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać. Świetnie sprawdzi się u atopowej, alergicznej i wrażliwej skóry. Nie wywołuje żadnych alergii oraz podrażnień skóry.

Wymiary: 9-10 cm

Gąbki naturalne należy wyciskać, nie wykręcać oraz nie używać ich w temperaturze powyżej 60 stopni C. Namoczona gąbka poprzez kontakt z wodą powiększa się i staje się miękka. Jeśli z czasem użytkowania brzegi gąbki staną się poszarpane należy lekko przyciąć je nożyczkami, można też gąbkę odświeżyć i przedłużyć jej żywotność płucząc ją w roztworze z olejku herbacianego lub w roztworze z octu jabłkowego.
Skład: 100% spongina - organiczne białko budujące szkielet gąbki morskiej.

Od tysięcy lat gąbki morskie są wyławiane przez płetwonurków z ciepłych mórz i oceanów

lemons
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz
-5% rabatu Na pierwsze zakupy

PS. My też nie lubimy spamu, dlatego obiecujemy że w naszym newsletterze znajdziesz jedynie informacje o promocjach, imprezach i nowościach w naszym sklepie.