"C" jak olejek cyprysowy

Olejek cyprysowy ( Cupressus sempervirens) to naturalna substancja, która pozyskiwana jest z długoterminowej (10-17 godz.) destylacji młodych igieł i gałązek drzewa cyprysa śródziemnomorskiego parą wodną o wysokim ciśnieniu. W czasach starożytnych był on wykorzystywany jako środek leczniczy, odkażający, zapachowy oraz uspokajający. Współcześnie używa się go w wielu gałęziach medycyny, przemysłu kosmetycznego i perfumeryjnego gdyż ma bardzo wszechstronne zastosowanie.


Co posiada?

Olejek jest bogaty w takie substancje, jak alfa-pinen, p-cymen, terpinen-4-ol, kadinen, alfa-terpineol, cedrol. Charakteryzuje się wyjątkowy, świeży, leśny, korzennym zapachem. Olejek cyprysowy stosuje się w aromaterapii do masażów, kąpieli i kompresów. Wykorzystywany jest do leczenia przeziębień i kaszlu, napięć nerwowych i stresogennych. Aromaterapia na bazie olejku cyprysowego pomaga również przy bólach menstruacyjnych, pobudza ciało i umysł, dodaje energii, walczy z bezsennością, uspokaja. Ma również działanie antyreumatyczne, przeciwbólowe, wzmacnia koncentrację oraz pobudza trawienie. Sprawdza się w walce z nadmierną potliwością. W dużych dawkach ma działanie halucynogenne.

Co potrafi w kosmetologii?

Olejek cyprysowy ma szerokie zastosowanie praktycznie dla każdego typu cery. Jest niezastąpiony w przypadku cery przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i cery trądzikowej, gdyż wspomaga leczenia stanów zapalnych i ma działanie ściągające. Z uwagi iż stymuluje krążenie idealnie sprawdza się w kosmetykach na cellulit. Jest również nieoceniony przy cerze naczyniowej, czy problemach z żylakami gdyż wzmacnia i zwęża naczynia krwionośne, zapobiega ich pękaniu a przy tym zmniejsza ich kruchość i poprawia krążenie. Olejek cyprysowy jest niezastąpionym składników preparatów przeciwzmarszczkowych, a dzięki wspomnianemu hamowaniu nadpotliwości wymarzonym towarzyszem naturalnych dezodorantów i kremów do stóp.


Dla kogo?

Kosmetyki z jego udziałem sprawdzą się praktycznie do każdego typu cery, przy czy w szczególności cery naczyniowej, dojrzałej oraz przetłuszczającej.  W pielęgnacji ciała stosowany jest w preparatach antycellulitowych, zwalczających i zapobiegających żylakom, egzem, pękaniu naczyń, a nawet hemoroidom. Należy jednak pamiętać, że nie należy go stosować w postaci nierozcieńczonej na skórę. Olejku cyprysowego powinny unikać kobiety w pierwszych miesiącach ciąży.

Odkryj jego niesamowite właściwości ukryte w następujących kosmetykach:

Serum rozświetlające dzika róża, cyprys, geranium, witamina Ci E, IOSSI, 89 PLN

Krem do cery naczynkowej, PURITE, 89 PLN

Świeca Eukalyptus, SOYOOSH, 55 PLN

Karolina

Karolina