Alfabet kosmetyczny

"F" jak opuncja figowa

Opuncja figowa zwana także kaktusową figą - znana od dawna i od dawna wykorzystywana do wielu celów, a przez Azteków uważana nawet za świętą. Sprowadzona została z Ameryki Południowej do Europy prawdopodobnie przez Kolumba, obecnie licznie występuje w Maroku.

 

Przeczytaj więcej

"E" jak olejek eukaliptusowy

Ten olejek przenosi mnie do czasów dzieciństwa kiedy to mama smarowała mi klatkę piersiową maścią z jego zawartością w okresie przeziębienia. Jego zapach utrzymywał się na pościeli jeszcze dłuuugie dni po stosowaniu. Ale nie o tym tylko o jego właściwościach głownie w kosmetyce a jest o czym pisać.


Przeczytaj więcej

"D" jak dzika róża

Trochę podstępnie róża znalazła się pod literą „D”, ale dzika róża zasługuje na swoje miejsce w alfabecie kosmetycznym, a na literę „R” mam już kolejkę zacnych składników. A tak naprawdę nie potrafiłam znaleźć żadnego składnika naturalnego na te literę… no może dwutlenek tytanu...?


Przeczytaj więcej

"C" jak olejek cyprysowy

Olejek cyprysowy ( Cupressus sempervirens) to naturalna substancja, która pozyskiwana jest z długoterminowej (10-17 godz.) destylacji młodych igieł i gałązek drzewa cyprysa śródziemnomorskiego parą wodną o wysokim ciśnieniu.


Przeczytaj więcej

"B" jak olejek babassu

Olejek babassu (Orbignya oleifera) pozyskiwany jest z orzechów drzewa palmowego atalia, które naturalnie występuje w Amazonii oraz Afryce. Olej ten tłoczony jest na zimno, a następnie naturalnie oczyszczany. Jest on bezzapachowy, koloru biało-beżowego, konsystencji miękkiego masła, które w temperaturze ciała topi się i zamienia w przezroczysty olejek. Bardzo łatwo się rozprowadza oraz wchłania w skórę, i co ważne, nie zostawia tłustego filmu.


Przeczytaj więcej

A” jak olejek awokado.

A” jak olejek awokado.

Uwielbiam zgłębiać skład kosmetyków, a w szczególności odkrywać właściwości przeróżnych składników roślinnych ukrytych w naszych kosmetykach. Idąc tym tropem pomyślałam, że wpisy o tej tematyce mogą okazać się ciekawe a zarazem przydatne w poszukiwaniu odpowiednich preparatów dla Waszej skóry.  

Przeczytaj więcej
lemons
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz
-5% rabatu Na pierwsze zakupy

PS. My też nie lubimy spamu, dlatego obiecujemy że w naszym newsletterze znajdziesz jedynie informacje o promocjach, imprezach i nowościach w naszym sklepie.